- Pimec i els sindicats critiquen la suspensió de Rodalies: «No pot ser que tot el servei deixi de funcionar de cop per falta de manteniment»
Pimec i els sindicats han criticat que la falta d’inversions a Renfe Rodalies provoca que, després d’accidents com el que ha passat a Gelida, s’hagi de paralitzar tot el servei fins a garantir la seguretat de totes les línies. La patronal ha acceptat i acatat l’aturada de totes les línies de trens ordenada pel Govern, però li retreuen que no compleixi les promeses de més i millor manteniment de la infraestructura.Seguir leyendo.... - El Govern justifica que no va enviar una alerta mòbil pel tall de Rodalies al no ser una emergència de seguretat
Aquest dimarts al matí, milers de passatgers han arribat a les estacions de tren a les quals acudien habitualment per anar a treballar sense saber que Rodalies no funcionava. És cert que els canals oficials de la Generalitat van informar que el servei estava suspès. Els mitjans de comunicació també van avisar que els trens de Renfe a Catalunya no funcionarien al llarg del dia.Seguir leyendo.... - Els bombers alerten de «possible inestabilitat» a l’AP-7 per la caiguda del mur que va causar l’accident de tren a Gelida
Els Bombers de la Generalitat alerten d’una situació de «possible inestabilitat» a l’AP-7 a l’altura de Gelida (Alt Penedès), en el tram on es va produir el despreniment d’un mur de contenció de la mateixa autopista que va provocar l’accident de tren d’aquest dimarts.Seguir leyendo.... - Disciplina amenaça de tancar l’estadi de l’Espanyol després dels incidents del derbi contra el Girona
El Comitè de Disciplina de la RFEF ha decidit multar l’Espanyol i advertir-lo amb el tancament del seu estadi pels incidents viscuts divendres passat en el derbi contra el Girona. L’organisme sanciona com «una alteració de l’ordre del partit de caràcter greu» el llançament d’ampolles en el descompte del partit, una de les quals va impactar en el porter visitant, Paulo Gazzaniga.Seguir leyendo.... - L’hospital de campanya als centenaris cellers Torelló: «Hi havia molta gent espantada»
La família Torelló va ser la primera a poder atendre les 41 persones, segons l’última xifra aportada pel Sistema d’Emergències Mèdiques, que van quedar afectades en el descarrilament d’un tren de la línia R4, a l’altura de Gelida, en direcció a Barcelona. «Vaig sentir un cop, però com cada dos per tres rebenten rodes de camions a l’autopista que circula en paral·lel a les vies del tren, no li vaig donar gaire importància», recorda aquest matí de dimecres la presidenta de l’empresa familiar, Ernestina Torelló, l’única integrant de la família que estava en aquell moment als cellers, a escassos metres d’on el comboi de Rodalies va col·lidir amb un talús.Seguir leyendo....
24/10/1959