- Guia bàsica per entendre el món ferroviari
Aerotravessa.Seguir leyendo.... - Feijóo i la seva circumstància
"Jo soc jo i la meva circumstància i si no la salvo a ella no em salvo a mi", José Ortega i Gasset, Meditaciones del Quijote (1914).Seguir leyendo.... - ArcelorMittal vol esperar la CIAF per estudiar si hi va haver defecte de fàbrica
La multinacional siderúrgica ArcelorMittal, que subministra el 99% dels carrils d’Adif, va demanar ahir esperar a l’informe final de la Comissió d’Investigació d’Accidents Ferroviaris (CIAF) abans de fer una valoració sobre la possibilitat que el carril pel qual discorria el tren accidentat a Adamuz tingués un defecte de fàbrica, segons va afirmar a l’agència Efe un portaveu de la companyia.Seguir leyendo.... - Rafael Ángel Moreno, alcalde d’Adamuz: "El més complicat va ser decidir per què ajudo aquesta persona i aquesta altra no"
Dijous, en la compareixença de Juanma Moreno, vaig veure que no podia més. Avui fa més bona cara, ¿com està?Seguir leyendo.... - El Govern invertirà en seguretat per evitar la vaga de maquinistes
La batalla política i sindical després de l’accident ferroviari d’Adamuz, amb 45 morts, i el posterior de Rodalies a Gelida, on va morir el maquinista, s’està centrant en la seguretat de les vies. L’oposició la posa en qüestió traslladant una responsabilitat sistèmica i de gestió a l’Executiu i el sindicat de maquinistes Semaf ha anunciat una vaga per als pròxims 9 i 11 de febrer que no situa el focus en el tema laboral, sinó en problemes de seguretat que consideren estructurals.Seguir leyendo....
25/11/1949